Na suđenju za zločine na području Foče, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako mu je supruga ubijena dok su bježali pred napadom na Jošanicu u decembru 1992. godine.
U nastavku suđenja za zločine na području Foče, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako je u decembru 1992. s ocem odbijao napad u zaseoku Bogavići, dok im kuća nije zapaljena.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, optuženi Himzo Selimović je, svjedočeći u svoju korist, negirao da je tukao zarobljenike i da je bio informisan o njihovom zlostavljanju.
U nastavku suđenja za zločine u Foči, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je njegov otac preminuo nakon ranjavanja u napadu na Jošanicu u decembru 1992. godine.
Na suđenju za zločine na području Foče, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine prisjetio se napada iz decembra 1992., kada su njegov otac, djed i baka ubijeni u Crnetićima, a njihova tijela pronađena u blizini kuće.
Odbrane Milomira Đuričića i Vukadina Spasojevića su zatražile da bude ukinuta ili preinačena prvostepena presuda kojom su proglašeni krivim za zločin protiv čovječnosti u Višegradu.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane iznijela je saznanja da se optuženi Himzo Selimović prema zarobljenicima u zatvoru u Goraždu ponašao ljudski i humano.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedokinja Odbrane je rekla da je kroz goraždansku bolnicu prošla grupa ranjenika srpske nacionalnosti, kojima je ukazana pomoć.
Mehanizam za međunarodne krivične sudove (MMKS) odbio je zahtjev Sredoja Lukića, osuđenog za ratne zločine u Višegradu, za prijevremeno puštanje na slobodu, nakon što je odslužio dvije trećine kazne.
Na suđenju za zločine u Goraždu i Višegradu, svjedok Odbrane je izjavio da nikada nije došao do informacije o nečovječnom ponašanju optuženog Himze Selimovića te da je od razmijenjenih zarobljenika i članova njihovih porodica čuo sve najbolje o njemu.