Utorak, 1 jula 2025.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.
Alija Delimustafić s braniocem Ifetom Feragetom. Foto: BIRN BiH

Musić je kazao da se ne slaže s tim da ga na ročištu zastupa advokatica koja je došla u zamjenu za njegovu braniteljicu Adelu Duraković.

“Dovodite me u situaciju da kaznim vašu braniteljicu jer je poslala zamjenu bez saglasnosti“, kazao je predsjedavajući Vijeća Igor Todorović.

Optuženi je ostao pri stavu da se ne slaže sa zamjenom, a sudija je odgodio suđenje. Musiću je uručena odluka kojom se odbija njegov raniji zahtjev za izuzeće tužilaca.

U ovom predmetu su, osim Delimustafića i Musića, za organizovani kriminal i druga djela optuženi Zoran Lončar, Emir Karača, Elvira Kreho, Džemal Karić, Lejla Cerić, Suada Hadžić, Edina Mutevelić, Kemo Kapur, Enver Delimustafić, Samira Skorupan, Sead Hadžić, Zaim Spahović, Ševala Arnautović, sutkinja Lejla Fazlagić-Pašić te nekoliko pravnih lica.

Nastavak iznošenja uvodnih riječi zakazan je za 21. januar.

Najčitanije
Saznajte više
Domaće institucije trebaju preuzeti veću odgovornost u procesu pronalaska nestalih
Traganje za nestalim osobama je investicija u budućnost, a Bosna i Hercegovina treba osnažiti svoje kapacitete i osamostaliti se na putu ka pronalasku onih za kojima se više od tri decenije nakon ratnih sukoba traga, rečeno je tokom panel-diskusije o potrazi za nestalim.
Dijeljenje provjerenih činjenica o genocidu kao očuvanje sjećanja na Srebrenicu
Memorijalni centar Srebrenica je, povodom obilježavanja 30. godišnjice genocida, objavio publikaciju “Naša priča, naše obećanje“ u kojoj su navedene informacije o historijskom kontekstu pada Srebrenice i genocidu počinjenom u zoni koju su Ujedinjene nacije proglasile sigurnom.