Četvrtak, 25 juna 2026.
Prijavite se na sedmični newsletter Detektora
Newsletter
Novinari Detektora svake sedmice pišu newslettere o protekloj i sedmici koja nas očekuje. Donose detalje iz redakcije, iskrene reakcije na priče i kontekst o događajima koji oblikuju našu stvarnost.

This post is also available in: English

“U toku istrage došli smo do informacije koja pokazuje da Dragan Dabić ima iste podatke na svojoj ličnoj karti kao što su oni koji su nađeni na ličnoj karti koju je imao Radovan Karadžić, uključujući serijski broj i datum izdavanja. Ove dvije lične karte identitične u svemu sem fotografije”, rekao je Rasim Ljajić, šef odjela za saradnju sa Haagom.

Karta je izdata u Rumu 20. aprila 1999. godine.

Najčitanije
Saznajte više
Javna debata u Kaknju. Foto: Detektor
Kažnjavanje komentara na društvenim mrežama nije usklađeno s federalnim zakonima
Učesnici prve javne debate o primjeni Odluke o javnom redu i miru u Kaknju ocijenili su da propis koji omogućava kažnjavanje građana zbog vrijeđanja, prijetnji i govora mržnje na društvenim mrežama nije usklađen s važećim zakonodavstvom Federacije BiH te da ga je potrebno doraditi.
Obilježavanje godišnjica ubistava civila na području Sanskog Mosta i Bosanskog Petrovca
Polaganjem cvijeća, vjerskim programom i obilaskom mjesta stradanja, udruženja žrtava i porodice ubijenih će u petak i nedelju obilježiti godišnjice ubistava civila na području općina Sanski Most i Bosanski Petrovac, s porukom da se ne zaboravi i nikada ne ponovi.